Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

67 gösterim
merhaba hocam,6 yıl önce makat ile testis arasına yakın bir yere şaka ile arkadan tekme darbesi gelmişti,o bölgede ağrı ve idrara yapamama
özel hastanede çift taraflı varikosel ameliyatı oldum.ağrısı haliyle geçmedi,ağrının testis torbası bitiminde sağ kısım üretrada olduğunu geç farkettim.üroflow,trus incelemesi,retrograt ve en son sistoskopi yapıldı,pelvik kısma mr çekildi.
üroflow:
azami akış:10,1ml/s
azami akışa ulaşma sür.:4,4 s
ortalama akış:3,9 ml/s
akış süresi:59,4 s
boşaltılan miktar:266ml
boşaltma süresi:75,6s
Sistoskopi bulguları:
bulböz üretrada darlık görüldü ve darlık zorlanarak geçildi,mesane doğal olarak izlendi,ürodinami planlanarak operasyon sonlandırıldı(not:Asistanların yaptığı ürodinami hatalı yapıldı)çıktılarda hata msjı var.
Trus incelemesi
Sağ santral zonda olası travma sonrası hemoraji sekeli önemsemiyorum ama sağ kısmımdaki acı benim pantolon giymemi bile engelliyor.o kısma ne deyse,ağrımda artış oluyor.doktoruma gittiğimde,bana tekrar üroflow yaptırmamı söyledi(kaçıncı olduğunu bende sayamadım,üroflow sonuçları hep aynı)bu acıyla yaşamammı lazım,yoksa üstüne gidip çözüm bulmakmı?ilkinde çok önemsiz varsayılan ağrı nedeniyle varikosel ameliyatı oldum.Türkiyede bana yardımcı olabilicek doktor varmı çok şüpheliyim.bu kanıya 5 hastaneye gitmem nedeniyle yazdım,belirgin olarak o bölgede travma oluşmuş.o kısımdaki dokular zarar görmüş,üroloji kısmı o kısma bakmadığını söyledi.başka hangi bölüm makat ile testis kısmına bakabilir? Tarif ettiğim yer bulböz kısım orasımıdır? yazmış olduğum soruları cevaplarsanız çok memnun olurum.Allah'tan herkese şifa ve mutluluklar dil
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Sizde travmaya bağlı uretharanın arkasında yani prostat önünde bir darlık olduğu belli. Bu hastalığa uroloji bakar. Ama benim size yapabileceğim bir şey yok. İstanbulda kaldığınıza göre bu ameliyatı yapacak bir doktor bulma ihtimaliniz yüksek.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,781 soru

84,799 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma penis boyu perhiz epididimit prostatit spermiyogram ağrı cinsel perhiz ereksiyon idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi peyronie prostat prostatit iltihabı üroloji peniste eğrilik prostat iltihabı meni testis torsiyonu testis ağrisi testosteron penis zedelenmesi yanma hissi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis eğriliği mesane sabah ereksiyonu penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu peniste zorlama peniste uzerinde damar belirginleşmesi zevk alamamak sertleşmeme damar masturbasyon travma doppler ultrason penis ucu sık idrara çıkma şişlik testis torbası sarkması peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis hidrosel sünnet testis sarkması sinir hasarı penis kırılması böbrek taşı doppler teşekkür porno-mastürbasyon yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi testis kanseri hassaslık rüyalanma kızarıklık siğil akıntı peniste sızlama sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu genital perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı
...