Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

19 gösterim
merhaba hocam cevap verdiğiniz için teşekkür ederim... Tansiyon belkide böbreğin küçülmesinden ileri geliyordur demişsiniz anneme 5yıl önce yüksek tansiyon tehşisi konultu,böbrek küçülmesi ise 8ile10gün arası ağrı çekmesi yüzünden dr götürmemle belli oldu ,bu arada böbrelerinde küçülme var demişti malasef ikisindede çıkmış ve ağrıları 74 yaşında olup birçokta hastalı olan biri için zor oluyor.hocam bol su içerek ağrısını engelleyebilirmiyim?dün 2lt su içirdim bol bol wc gitti ve bugun ağrısı hiç olmadı ve bugünde 2lt su verdim yatana kadar içicek...yarında sizin dediğiniz gibi katarakt ameliyatı önceci böbrek fonsiyonlarına baktırcam...yardımlarınız için sağolun hocam.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Böbrek küçülmesi öyle 10-15 günde olmaz. Mutlaka evveliyatı vardır.
Bol su içmek iyidir. Ama böbrek küçülmesine yapılacak fazla bir şey yoktur.
İnşallah böbrek fonksiyonları iyi çıkar. Bol su yanında diyette yapsa iyi olur. Ama önce ameliyatınızı olun. Daha sonra bir nefroloji uzmanı ile görüşmekte fayda var.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,733 soru

84,757 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma perhiz penis boyu epididimit prostatit spermiyogram ağrı ereksiyon cinsel perhiz idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi peyronie prostat prostatit iltihabı üroloji peniste eğrilik prostat iltihabı meni testis torsiyonu testis ağrisi testosteron yanma hissi penis zedelenmesi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis eğriliği mesane sabah ereksiyonu penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu peniste uzerinde damar belirginleşmesi peniste zorlama zevk alamamak sertleşmeme damar masturbasyon travma doppler ultrason penis ucu sık idrara çıkma şişlik peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis hidrosel sünnet testis torbası sarkması testis sarkması sinir hasarı penis kırılması böbrek taşı doppler teşekkür yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra porno-mastürbasyon sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi kızarıklık siğil akıntı peniste sızlama sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu testis kanseri rüyalanma genital perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı hassaslık
...