Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

24 gösterim
Sayın Hocam,Size daha önce yazmış ve cevap verdiğiniz için sizden allah razı olsun.Ben Bir test esnasında mikrop kapmış ve kültürde e-coli üremişti.3 ay antibiyotik kullandıktan sonra 2 defa kültür yaptırdım,Sizin SSS deki prostatit ile ilgili tavsiyelerinize de uyuyorum. Siz bunun için prostat ultrasonu,idrar kültürü ve sperm kültürü öneriyorsunuz.Geçen hafat üroloğa gittim ve bu testleri yaptırdım.Test sonucları:
ve gram boyalı mikroskopide her shada 5-6 lökosit,2-3 spermatogenes hücresi ve sperm hücreleri
Bu test sonuçlarına göre doktorum bana sadeca cardura türü ilacı 1-2 yıl kullanmamı ve fazla kurcalatmamı söyledi. fakat yine de ümitsizlik içindeyim ve size şu sorularım olacak.
1-Mikrop olmadığına göre bu yanma ve sızı nedendir?Benim başka test yaptırmama gerek var mı?
2-Bir kez e- coli mikrubu üreyip daha sonraları ürememesine rağmen ben hep korunmak zorunda mıyım?Bu eşime bulaşır mı?
3-Hocam Prostatit tadevisi ilgili Türkiyede ve Dünyada araştırma yapıl mıyormu? Bu yanmaya bir ilaç yok mu?
4-SSSdeki belirtilenlere uyarsak bu 1-2 sene içinde geçer mi?Geçen hastanız var mı?
.Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim ve saygılarımı sunarım.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
1- Prostat iltihabı geçsede bile yanma biraz daha devam edebilir.
2- Hanımınıza bulaşmaz. Sizinin korunmanız mümkün değil.
3- Araştırmalar tabii ki yapılıyor. Yanma için bazı kullanılan ilaçlar var.
4- Evet çok faydasını görürsünüz.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,733 soru

84,757 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma perhiz penis boyu epididimit prostatit spermiyogram ağrı ereksiyon cinsel perhiz idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi peyronie prostat prostatit iltihabı üroloji peniste eğrilik prostat iltihabı meni testis torsiyonu testis ağrisi testosteron yanma hissi penis zedelenmesi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis eğriliği mesane sabah ereksiyonu penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu peniste uzerinde damar belirginleşmesi peniste zorlama zevk alamamak sertleşmeme damar masturbasyon travma doppler ultrason penis ucu sık idrara çıkma şişlik peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis hidrosel sünnet testis torbası sarkması testis sarkması sinir hasarı penis kırılması böbrek taşı doppler teşekkür yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra porno-mastürbasyon sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi kızarıklık siğil akıntı peniste sızlama sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu testis kanseri rüyalanma genital perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı hassaslık
...