Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

23 gösterim
S.a. Hocam hizmetiniz için öncelikle şükranlarımı arzediyorum. Bikaç sorum var müsadenizle..
1-Bundan 4-5 sene evvel meni rengim beyaz-gri arasıydı. Şimdi ise sarımsı bu normalmidir? Koyuydu şimdi ise daha sulu.2 sene öncesine kadar boşalmadan sonra idrar yaparken yanma oluyordu.. şimdi hiç bir şikayetim yok fakat renk sarımsı bir hastalığın belirtisimidir?
2-Sol testisimde damar genişlemesi vb. olmamakla beraber yumurtaya giren damar diğerine göre aşağı bakıyor.Sol testisimde sağa göre 2cm aşağıda duruyor ve geride. Yanma ağrı vs. yok fakat birinci soruyo ilaveten..
3-Hocam penisin sol tarafı (uca yakın) ufak bir kasılma sonucunda hafif şişmişti. İndi fakat eski halini almadı hala toparlanma şeklinde duruyor. Sertleşince kayboluyor. Bu kalıcımı olmuştur tedavisi varmıdır?
İş icabı oturarak çalışıyorum 10-12 saat. Bununla alakadarmıdır ve ne tür tedbirler tavsiye edersiniz?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.Kıymetli vaktinizi ayırdığınız için Allah razı olsun. Hayırlı çalışmalar.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
1- Hayrı bir hastalık belirtisi değildir.
2- Bu yapısal olarak böyledir. Kuruntu yapmaya gerek yoktur.
3- Hastalık değil ki tedavisi olsun. Gelip geçici bir şeydir.
Zaten sizede teşhis koymuşsunuz. Bu şikayetler çok oturmaktan çok ayakta durmaktan ileri gelir.
Çareside bunları yapmamak olduğu kendiliğinden ortaya çıkıyor. Birazda evham (kuruntu) yapmayın. Her şey yoluna girecektir.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,718 soru

84,741 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma perhiz penis boyu epididimit prostatit spermiyogram ağrı ereksiyon cinsel perhiz idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi prostat prostatit iltihabı peyronie üroloji peniste eğrilik prostat iltihabı meni testis torsiyonu testis ağrisi testosteron yanma hissi spermde gariplik penis zedelenmesi idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis eğriliği mesane sabah ereksiyonu penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu peniste uzerinde damar belirginleşmesi zevk alamamak sertleşmeme damar peniste zorlama masturbasyon travma doppler ultrason penis ucu sık idrara çıkma şişlik peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis hidrosel sünnet testis torbası sarkması testis sarkması sinir hasarı penis kırılması böbrek taşı doppler teşekkür yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra porno-mastürbasyon sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi kızarıklık siğil akıntı peniste sızlama sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu testis kanseri rüyalanma genital perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı hassaslık
...