Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

297 gösterim
Selamun Aleyküm hocam, soru sormayacağım ama benimle aynı durumu yaşayan arkadaşların işine yarar ve faydalanırlar diye tecrübelerimi paylaşacağım. Yıllar boyu prostatit ve neticelerinden biri olan sertleşme bozukluğuyla mücadele ettim. İnsanın psikolojisini altüst eden rezil bir durum doğrusu. İnsanlar bu hastalığa genelde zina edip yakalanıyorlar veya aşırı mastürbasyon sonucu hastalanıyorlar. Ben zinaya bulaşmadım çok şükür, aşırı mastürbasyondan hastalandım. Ancak netice değişmedi, hastalandım. İşin tavsiye kısmına gelirsek, bu hastalığın çözümü perhiz ve sağlıklı-doğru beslenmektir. Perhiz, hem cinsel perhiz hem de oruç tutmak şeklindeki perhiz olmalı(ramazan ayı orucundan bahsetmiyorum). Aralıklı oruç ve özellikle su orucu/açlık terapisi doktor kontrolünde yapılmalı diye düşünüyorum. Gençler artık mastürbasyonun hastalık derecesine vardığını fark edip bu kötü alışkanlığı bırakmalırlar. Zina da etmemeliler elbette. Adamakıllı evlenip ne yapacaklarsa eşleriyle yapmalılar. İşin dini boyutundan bakarsak mastürbasyon ancak zinaya düşme tehlikesi varsa caiz olur, bunun dışında caiz değildir. Dindar olmayan arkadaşlar da ahiret hesabı yapmıyorlarsa sağlık hesabı yapmalılar. İstisnalar ve muhtelif sebepler olmakla beraber, çoğu hastalığın aşırılık içeren ve normal olmayan alışkanlıklardan kaynaklandığını düşünüyorum. Sonuç olarak perhiz yapın ve hastalıklarınızdan kurtulun, hastaneyle eczane arasında yaşamayı bırakın diyorum arkadaşlar. Allah şifa arayanlara aradıklarını versin. Selam ve saygılarımla.
Memleket, Yaş ve Medeni Durum E/B ----> İstanbul/26

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 Cevapla

 
En İyi Cevap
Arkadaşlar okur, faydalanırlar inşallah

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

87,022 soru

87,039 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi sertleşme sorunu penis ağrısı testis ağrısı sperm testi perhiz peniste hissizlik epididimit penis boyu ağrı sperm sık mastürbasyon erken boşalma sertleşme prostatit spermiyogram idrar ereksiyon cinsel perhiz cinsel isteksizlik venöz kaçak boşalma üroloji testosteron varikosel ameliyati sonrasi peyronie prostat penis zedelenmesi peniste eğrilik prostatit iltihabı meni testis torsiyonu prostat iltihabı penis eğriliği testis ağrisi yanma hissi mezi idrara sık çıkma spermde gariplik sabah ereksiyonu kronik prostatit mesane ameliyat peniste zorlama zevk alamamak penis boyu problemi doppler ultrason kasık ağrısı bel soğukluğu peniste uzerinde damar belirginleşmesi peniste morarma damar sağ testis penis ucu sık idrara çıkma sertleşmeme orşit şişlik sünnet travma penis kırılması enfeksiyon masturbasyon porno-mastürbasyon testis sarkması hidrosel isteksizlik tahriş peniste sızlama idrar sıklığı testis torbası sarkması testis kanseri sinir hasarı kızarıklık teşekkür kist yardımınıza ihtiyacım var böbrek taşı epididimoorşit hassaslık doppler peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi travmatik mastürbasyon sendromu rüyalanma istibra penis ucu hassasiyeti sol testis ağrı prostat iltihabi sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi aşırı aktif mesane teşekkür cevabı peniste leke epididim kisti
...