Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

71 gösterim
Hocam 19 yaşındayım itüde mühendislik öğrencisiyim genel olarak ders çalışıyorum çok sık oturmaktayım. 3-4 gün önce sol testisime hafif bir ağrı girdi sürekli devam etmekteydi. Hiç zina yapmadım. Bugün üroloji doktoruna gittim derdimi anlattım fazla takmadı ve elime 2 kağıt verip gönderdi yarına ultrason ve spermiogram testi istedi. Testisleri kontrol de etmedi. Spermiogram testine sizce gerek var mıdır? Açıkcası son zamanlar final haftamdı çok yetersiz beslenmekte ve sürekli sigara içmekteyim spermiogram testinde kötü sonuçlar görmekten çok korkuyorum bu yüzden girmekte istemiyorum. spermiogram testine gitmeyip sadece ultrasona girsem olur mu? Ne yapmalıyım?

Cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. İyi ki sizin gibi kaliteli doktorlarımız var.
Memleket, Yaş ve Medeni Durum E/B ----> İstanbul - 19 Bekar

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 Cevapla

Merhabalar                     
Öncelikle Geçmiş olsun;

Doktorunuz sperm testi ve ultrason istemiş. İşte ne güzel. Çok doktor bunları isteniyor elinize bir kağıt tutuşturuyor gönderiyor. Size torpil yapmış. Ultrason ve bu tahlili yaptırın. Çünkü doktorunuz varikosel hastalığından şüphelenmiş.  Varikosel kısırlık yönünden önemlidir. 
Sonuçlar kötü çıkacak diye tahlil yaptırmamak mantıklı değil. Sizin gibi makine mühendisi arkadaşın bunu söylememesi lazım. Çünkü ben mühendisleri mantıklı olarak bilirim.  Merak etmeyin kötü bir şey çıkmayacak. Siz orada ben buradayım. Sonuçlar çıkınca buraya yazın. 

Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim. 
"ALLAH RAZI OLSUN" demeniz benim için yeterlidir.
YAZILARIM ve MAKALELERİM:
Sevgili hasta ve okuyucularım Merhabalar; Önemli bulduğum konuları sizler için bir araya topladım. Bu yazılar benim tecrübe ve bilgilerim sonucu yazılmış, siz hastalarımın bilgisine sunulmuştur.
https://www.dralihatay.com/makaleler.html 
Ayıca bu adresten çok faydalanacağınız kitaplarıma da ulaşabilirsiniz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

92,936 soru

92,919 cevap

...