Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

14 gösterim
Hocam ben adanalı hani çift taraflı varikosel ameliyatı olup çift taraflı hidrosel olup sizi bayağı meşgul eden... hocam geçen hafta eşimde gebelik görüldü çok mutluyum ama biraz riskli durum galiba doktor gebeliklerde ilk 3 ayda düşük olabilir dedi. duanızı bekliyorum. birde hocam Rabbim herkese çocuk nasip etsin... dualarım onlarla... hocam şunu söyleyeyim ilk 3 ay çocuk olmayınca stres yaptık son ayda nasılsa olmuyor diye stressiz idik stressi yensinler. sonra grade 1 varikosel vardı reflülü olunca ameliyat oldum (faydası olmuştur) daha sonra keçiboynuzu kürü uyguladım eşimde incir kürü uyguladı. bunlar bahane belki Rabbim bunlardan birini vesile kılarak muradımıza erdirdi.
hocam soruma geleyim ilkdefa baksır kilot giydim maç yaptım ama kasık bölgelerinde hisrosele bağlı ağrı oldu ve psikolojik korku oldu top değerse diye... birde sol tarafta ağrı azaldı ama tam geçmedi. ne yapayım hocam. sağ taraf hala şiş alışamadım fikriniz...
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Hanımınızın hamile olmasına çok sevindim. Demek sabırla koruklar üzümler oluyor. Ama ne var ki insanoğlu aceleci.
Madem top gelir testise çarpar diye korkuyorsun (ki korkun doğru) güzel kardeşim nende top oynuyorsun oynama.
Seni gördüm aklı başında bir delikanlısın top başında koşma. Çocuğunun rızkını nasıl kazanırım diye çalış, hayırlı işler yap. Top oynamak sana zararlıdır.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

86,468 soru

86,487 cevap

...