Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

131 gösterim
23 yaşındayım ve zaman zaman testislerimde ağrı olduğu şikayetiyle İstanbul Çapa Tıp FakültesiÜroloji merkezine kontrole gittim. Bazı tetkitlerden sonra (idrar tahlili,karın grafisi ve ultrason) ultrason sonuçlarında sol testisimde 6*13mm boyutlarında anekoik kistik yapı görüldüğü şeklinde bir rapor verildi bu ne anlama geliyor? Raporu henüz tedavi olduğum doktora gösteremedim fakat bu konu hakkında endişeye kapıldım sizlerden yardım almak istiyorum. Bu benim kanser olduğum anlamına mı geliyor yada ileride kısırlığa yol açarmı? bu hastalığın tedavisi mümkünmüdür? Bu hastalığa hangi sebeplerden dolayı kapılınır? Bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden ilginiz için çok teşekkür ediyorum efendim çalışmalarınızda başarılar diliyorum...
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Testiste kist varmış. Bu kistler kanserle ilgili değildir. Kansere dönüşmediği gibi kısırlıkta yapmaz. Bazen kendiliğinden kayboluyor. Daha büyürse ameliyatla alınması gerekir.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

88,118 soru

88,124 cevap

...