Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

8 gösterim
sayın hocam azosperm hastalarının en son çaresi olan kök hücreler insanda denenmeye başlamışmıdır..yurt dışında insanda denemeler varmıdır acaba...yıllardır hep haberlerde duyuyoruz ama bir sonuca ulaşamadı kök hücre...
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image Öncelikle Geçmiş olsun;
TESE (Testisten parça alınması) yapılmış ve azoosperm teşhisi konulmuş hastalar için modern tıbbın son çalışmaları kök hücrelerinden sperm elde etmektir.
Bu çalışmaları en başta Amerika ve Japonya yürütüyor. Son çalışmalara göre farelerde yapılan deneylerde olumlu sonuçlar alındı. Fakat düşük oranı fazla olduğu için anlaşılan çalışmalar biraz daha devam edecek.
Yayınlardan ve katıldığımız kongrelerden edindiğimiz bilgilere göre bu çalışmalar 1-2 sene daha devam edecek.
Sonuç almak için modern tıbbın gayreti çok fazla. Çünkü bu çalışmaların sonucu hem insanlık hem parasal parasal rantı yüksek. Birçok firma sıraya girmiş çalışma sonuçlarını bekliyor. Olumlu sonuçlar mutlaka medyada ve insanlar arasında büyük yankı uyandıracak ve herkes duyacak.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,038 soru

84,057 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu sperm sperm testi penis ağrısı sertleşme peniste hissizlik sık mastürbasyon erken boşalma penis boyu spermiyogram cinsel perhiz prostatit ereksiyon idrar ağrı cinsel isteksizlik perhiz boşalma venöz kaçak epididimit varikosel ameliyati sonrasi prostat prostatit iltihabı üroloji prostat iltihabı testis ağrisi peyronie testosteron peniste eğrilik meni testis torsiyonu yanma hissi idrara sık çıkma kronik prostatit spermde gariplik mezi mesane penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu sabah ereksiyonu zevk alamamak penis eğriliği peniste uzerinde damar belirginleşmesi damar travma penis zedelenmesi doppler ultrason sık idrara çıkma sertleşmeme şişlik masturbasyon penis ucu peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis peniste zorlama testis sarkması böbrek taşı hidrosel doppler teşekkür testis torbası sarkması yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra sünnet sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı penis ucu ağri ve yanmasi penis kırılması kızarıklık akıntı prostat iltihabi porno-mastürbasyon test sonucu siğil genital sol testis ağrı aşırı aktif mesane peniste şişlik hidrosel ameliyatı sonrasi hassaslık usg sertlesme sorunu varikosel sonrasi sari parcaciklar lütfen yardım ediniz testis kanseri testislerde ağrı rüyalanma
...