Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

29 gösterim
Merhaba,
26 yaşındayım, son 1 yıldır pek düzenli bir cinsel hayatım olduğu söylenemez. Genelde farklı kişilerle kısa süreli birliktelikler yaşıyorum, ancak sadece beni cinsel ve duygusal anlamda tahrik eden kişilerle, kısa bir flört döneminden sonra cinsel ilişkiye giriyorum. Daima uzun bir önsevişmeden sonra ilişkiye giriyorum. Ancak ilk birleşme de dahil olmak üzere geç boşalma sorunu yaşıyorum, açıkçası kendimi zorlayarak boşalıyorum, pek birşey hissetmiyorum. Aynı şekilde oral yolla veya el teması (karşı tarafın) ile de boşalmak neredeyse benim için imkansız. Masturbasyon yaparken de herhangi bir kayganlaştırıcı kullanmıyorum (jel,sabun, vs.), acaba bu yüzden penis üzerindeki sinirler zarar gördüğü için mi geç boşalma/zorlanma sorunu yaşıyorum?
Teşekkürler,
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image Öncelikle Geçmiş olsun;
Geç boşalmanın bir çok sebebi vardır. Meni yollarındaki daralma, tıkanma, iltihap, prostat iltihabı, penis sinir ve kaslarındaki hastalıklar, sinirsel gibi psikolojik sebepler, kullanılan ilaçlar ve başa bilmediğimiz hastalıklar. Bu geniş nedenleri araştırmak için elbette geniş bir tetkik ve tahlillere ihtiyaç var.
Bir şey çıkmazsa sonuç psikolojik olarak kabul edilir.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,001 soru

84,020 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu sperm sperm testi sertleşme peniste hissizlik sık mastürbasyon penis ağrısı erken boşalma penis boyu spermiyogram cinsel perhiz prostatit ereksiyon idrar ağrı cinsel isteksizlik perhiz boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi epididimit prostat prostatit iltihabı üroloji prostat iltihabı testis ağrisi peyronie testosteron peniste eğrilik meni testis torsiyonu yanma hissi idrara sık çıkma kronik prostatit spermde gariplik mezi mesane penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu sabah ereksiyonu zevk alamamak penis eğriliği peniste uzerinde damar belirginleşmesi damar travma penis zedelenmesi doppler ultrason sık idrara çıkma sertleşmeme şişlik penis ucu peniste morarma enfeksiyon tahriş masturbasyon sağ testis peniste zorlama testis sarkması böbrek taşı hidrosel doppler teşekkür testis torbası sarkması yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra sünnet sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı penis ucu ağri ve yanmasi penis kırılması kızarıklık akıntı prostat iltihabi porno-mastürbasyon test sonucu siğil genital sol testis ağrı aşırı aktif mesane peniste şişlik hidrosel ameliyatı sonrasi hassaslık usg sertlesme sorunu varikosel sonrasi sari parcaciklar lütfen yardım ediniz testis kanseri testislerde ağrı rüyalanma
...