Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

7 gösterim
merhaba hocam doktorum tahlildeki iltahap için bana hiçbir şey demedi ilacı nasıl bulabilirim acaba.
1) ilacı ameliyattan sonramı kullanmalıyım birde hocam sorun varikoselse ameliyat sonrası düzelme ihtimali 570 demiştiniz bunu yüzdeli olarak mı söylediniz.
2) ameliyattan sonra spermlerimde tahmini artış 5 milyondan kaçakadar olabilir.
3) varikosel den dolayı küçülmeye başlamış olan testisim ameliyat sonrası büyüme gösterir mi
4) doğal yolla çocuk olması için minimum kaç milyon sperm gerekir doktorum çocuğun olabilir dedi ama sitedeki bilgiler beni çok endişelendirdi.
5) hocam en çok merak ettim konu bu genç yaşımda hiçbir zararlı alışkanlığım, organımla alakalı başka hiçbir sorunum olmazken, beslenmeme dikkat ediyorken ve hormonlarımda sorun yokken varikoselimin bu denli ilerlemiş olmasının nedeni sizce ne olabilir.
6) son olarak ameliyatı 3 ay gibi geciktirsem sorun olur mu.
hayırlı akşamlar dilerim hocam.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image Öncelikle Geçmiş olsun;
1- İlaç ameliyattan sonra da kullanılır. 570 değil %70 olacaktı.
2- Maalesef fazla bir şey beklemeyin belki 10 milyon.
3- Küçülen testisin büyümesi zordur.
4- Yirmi milyon.
5- Varikosel sebeplerini okumalısınız.
6- Sperm değerleri biraz daha düşecektir.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,086 soru

84,110 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı sperm sperm testi sertleşme peniste hissizlik sık mastürbasyon erken boşalma penis boyu spermiyogram cinsel perhiz prostatit ereksiyon idrar ağrı cinsel isteksizlik perhiz boşalma venöz kaçak epididimit varikosel ameliyati sonrasi prostat prostatit iltihabı üroloji prostat iltihabı testis ağrisi peyronie testosteron peniste eğrilik meni testis torsiyonu yanma hissi idrara sık çıkma kronik prostatit spermde gariplik mezi mesane penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu sabah ereksiyonu zevk alamamak penis eğriliği peniste uzerinde damar belirginleşmesi damar travma penis zedelenmesi doppler ultrason sık idrara çıkma sertleşmeme şişlik masturbasyon penis ucu peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis peniste zorlama testis sarkması penis kırılması böbrek taşı hidrosel doppler teşekkür testis torbası sarkması yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra sünnet sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı penis ucu ağri ve yanmasi kızarıklık akıntı sol testis ağrı prostat iltihabi porno-mastürbasyon test sonucu siğil genital aşırı aktif mesane peniste şişlik hidrosel ameliyatı sonrasi hassaslık usg sertlesme sorunu varikosel sonrasi sari parcaciklar lütfen yardım ediniz testis kanseri testislerde ağrı rüyalanma
...