Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

6 gösterim
hocam merhabalar
2011 yılında testislerimde ağrı nedeniyle hastaneye gittim,ultrasona girdim ve sağ testisimde 3 mm çapında kist olduğunu ve önemli birşey olmadığını söyledi,yanlız 6 ayda bir kontrole gelmemi istemişti.
ikinci kez gittiğimde tekrar kistin aynı büyüklükte olduğunu söyledi
ultrasona girdiğimden bu yana yaklaşık 8 ay geçti ve geçen hafta ultrasona girdim.
özel hastaneye gittim daha çok ilgilenirler mantığıyla ultasona girdim herhangi bir şey görmedi herşey normal çıktı
sorun şu ki sol testisim sağa göre yukarda hala bence kist hala var ve yürüken bazen birşey batıyormuş gibi oluyor ve beni cok rahatsız ediyor
sizce sorun nedir tam bakmamış yada görmemiş olabilirmi kisti.
ne yapmam gerekiyor ??
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image Öncelikle Geçmiş olsun;
Kist bazen gözden kaça biliyor.
Ama 3 mm lik kist zaten küçük ve bir önemi yoktur.
Size zararı olmaması lazım.
Stres yapıp psikolojiyi bozmayın.
Çok ayakta kalmayın, üşütmeyin. Kist çok defa kendiliğinden de kaybolabiliyor.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,056 soru

84,071 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu sperm penis ağrısı sperm testi sertleşme peniste hissizlik sık mastürbasyon erken boşalma penis boyu spermiyogram cinsel perhiz prostatit ereksiyon idrar ağrı cinsel isteksizlik perhiz boşalma venöz kaçak epididimit varikosel ameliyati sonrasi prostat prostatit iltihabı üroloji prostat iltihabı testis ağrisi peyronie testosteron peniste eğrilik meni testis torsiyonu yanma hissi idrara sık çıkma kronik prostatit spermde gariplik mezi mesane penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu sabah ereksiyonu zevk alamamak penis eğriliği peniste uzerinde damar belirginleşmesi damar travma penis zedelenmesi doppler ultrason sık idrara çıkma sertleşmeme şişlik masturbasyon penis ucu peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis peniste zorlama testis sarkması böbrek taşı hidrosel doppler teşekkür testis torbası sarkması yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra sünnet sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı penis ucu ağri ve yanmasi penis kırılması kızarıklık akıntı prostat iltihabi porno-mastürbasyon test sonucu siğil genital sol testis ağrı aşırı aktif mesane peniste şişlik hidrosel ameliyatı sonrasi hassaslık usg sertlesme sorunu varikosel sonrasi sari parcaciklar lütfen yardım ediniz testis kanseri testislerde ağrı rüyalanma
...