Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

5 gösterim
İyi akşamlar hocam biz 10 aylık evli bir çiftiz her aile gibi bizde çocuk sahibi olmak istiyoruz. Kadın doğum doktorum bende bir sorun olmadığını eşimin bir Üroloji Uzmanına muayene olmasını söyledi. Eşim gidip muayene olduğunda tahlil sonuçları sonucunda çocuk sahibi olamayacağımız söylendi. Sonuçlara göre bir yorum yazarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
Perhiz süresi: 2gün
Likefikasyon: Normal
Görünüm: Normal
Hacim: 2,5 ml
Viskozite: Normal
Ph: 8
Açıklama: Tüm saha tarandı bir çok sahada 1 hareketli, 1 hareketsiz sperm hücresi görüldü.
Skrotal Renkli Doppler US: Sol pampiniformis venleri dilate olarak izlenmiştir. Valsalva öncesinde ~2.7mm, valsalva sırasında ~3mm olarak ölçüldü. Valsalva boyunca belirgin reflü akım izlenmiştir(sol varikosel)
Bu sonuçlara göre nereye başvurmamız gerekir yardımcı olursanız çok sevinirim.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image Öncelikle Geçmiş olsun;
Beyinizde varikosel varmış.
İlk yapılacak şey varikoselden ameliyat olma.
Ameliyat amacı sperm sayısını artırmak değil. Tüp bebek için şansı artırmaktır. Dolayısıyla tüp bebek yaptırmanız gerekecek.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,000 soru

84,020 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu sperm sperm testi sertleşme peniste hissizlik sık mastürbasyon penis ağrısı erken boşalma penis boyu spermiyogram cinsel perhiz prostatit ereksiyon idrar ağrı cinsel isteksizlik perhiz boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi epididimit prostat prostatit iltihabı üroloji prostat iltihabı testis ağrisi peyronie testosteron peniste eğrilik meni testis torsiyonu yanma hissi idrara sık çıkma kronik prostatit spermde gariplik mezi mesane penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu sabah ereksiyonu zevk alamamak penis eğriliği peniste uzerinde damar belirginleşmesi damar travma penis zedelenmesi doppler ultrason sık idrara çıkma sertleşmeme şişlik penis ucu peniste morarma enfeksiyon tahriş masturbasyon sağ testis peniste zorlama testis sarkması böbrek taşı hidrosel doppler teşekkür testis torbası sarkması yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra sünnet sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı penis ucu ağri ve yanmasi penis kırılması kızarıklık akıntı prostat iltihabi porno-mastürbasyon test sonucu siğil genital sol testis ağrı aşırı aktif mesane peniste şişlik hidrosel ameliyatı sonrasi hassaslık usg sertlesme sorunu varikosel sonrasi sari parcaciklar lütfen yardım ediniz testis kanseri testislerde ağrı rüyalanma
...