Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

23 gösterim
İyi günler hocam;
Yaş 29 ve evliyim .
Peniste ele kitle gelmesi ve cinsel istekte azalma şikayetiyle dr başvurdum.
Usg sonucu,
PENİS DORSALİNDE CİLT ALTINDA YAKLAŞIK 8X1.8 MM BOYUTUNDA HİPOEKOİK PLAK İZLENMEKTEDİR.
Fakat dr bunun tam olarak ne olduğunu anlamayadı fakülteye yönlendirdi, orada hoca bu yaşta plak olmayacağını söyledi şişlik içinde tam bir şey diyemedi. Bu şişlik penisin gövdesinde ve bir boncuk gibi sert ve hareketli özellikle erekte halde daha belirgin oluyor ve ilişki sırasında rahatsız ediyor.
İsteksizlik için kan biyokimyasal değerler normal fakat sonradan yaptırdığı hormon değerleri şöyle;
FSH 1,04 mIU/ml (1-12)
LH 1,99 (1,1-8,8)
Prolaktin 12,39 ng/mL (3.46 - 19.4)
T.Testosteron 589.67 (142 - 923)
Sormak istediklerim FSH altsınırlara yakın olması isteksizliğe neden olur mu, penisteki o şişliğin tespiti için başka ne yapmalıyım, küçük bir operasyonla alınabilir mi?
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image Öncelikle Geçmiş olsun;
1- FSH çok düşük olmadığı için çokta isteksizlik yapacağını zannetmiyorum.
2- Fakülten bu plağı araştırması lazım. Olmazsa biyopsi yapılır.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,742 soru

84,761 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma perhiz penis boyu epididimit prostatit spermiyogram ağrı ereksiyon cinsel perhiz idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi peyronie prostat prostatit iltihabı üroloji peniste eğrilik prostat iltihabı meni testis torsiyonu testis ağrisi testosteron yanma hissi penis zedelenmesi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis eğriliği mesane sabah ereksiyonu penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu peniste uzerinde damar belirginleşmesi peniste zorlama zevk alamamak sertleşmeme damar masturbasyon travma doppler ultrason penis ucu sık idrara çıkma şişlik peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis hidrosel sünnet testis torbası sarkması testis sarkması sinir hasarı penis kırılması böbrek taşı doppler teşekkür yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra porno-mastürbasyon sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi kızarıklık siğil akıntı peniste sızlama sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu testis kanseri rüyalanma genital perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı hassaslık
...