Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

8 gösterim
hocam ben kendimi bildim bileli altımı ıslatıyorum eskiden hergün oluyordu ama sayısı azalmakla birlikte ben bu sorundan tamamen kurtulmak istiyorum ne yapmamı öneririsiniz ayrıca hastanede hangi bölüme gitmeliyim çok su içmek üşütmek ve psikolojik olarak kötü olmak etkilermi bu hastalığıKaçırma
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image Öncelikle Geçmiş olsun;
Altına kaçırma yetişin veya gençlerde büyük problemdir.
Çünkü çocukların altına kaçırmasına benzemez.
Mutlaka sebep bulunup tedavi edilmelidir.
Genel sebepler şunlardır.
1- Mesane sinir veya kaslarındaki hastalıklar, felçler, beyin veya omur ilikten gelen sinirlerin hastalığı. Omur ilik veya beyindeki işeme merkezleri hastalıkları.
İltihap, üşütme, kullanılan ilaçlar.
Bu kadar geniş sebep arasında ayırıcı teşhisi koymak için urodinami (uroflow), mesane kas ve sinirleri testleri, mesane kapasitesi ölçümleri, idrar tahlili ve ultrason çekilmesi genellikle teşhis için yeterli olur.
Tedavide sebebe göre yapılır.
Bir uroloji ve noroloji uzmanına muayene olmalısınız.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,718 soru

84,741 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma perhiz penis boyu epididimit prostatit spermiyogram ağrı ereksiyon cinsel perhiz idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi prostat prostatit iltihabı peyronie üroloji peniste eğrilik prostat iltihabı meni testis torsiyonu testis ağrisi testosteron yanma hissi spermde gariplik penis zedelenmesi idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis eğriliği mesane sabah ereksiyonu penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu peniste uzerinde damar belirginleşmesi zevk alamamak sertleşmeme damar peniste zorlama masturbasyon travma doppler ultrason penis ucu sık idrara çıkma şişlik peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis hidrosel sünnet testis torbası sarkması testis sarkması sinir hasarı penis kırılması böbrek taşı doppler teşekkür yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra porno-mastürbasyon sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi kızarıklık siğil akıntı peniste sızlama sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu testis kanseri rüyalanma genital perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı hassaslık
...