Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

115 gösterim
Hocam ani bir darbe hareketi sonrası penisim ani sertleşmiyor 3 senedir ileri ye dogru yoneltemiyorum eskiden dogrudan istedigim vakit sertlestiriyordum ama simdi hareketsiz sizce nedir problem bana yardimci olun lütfen rica ediyorum sitenize yeni rastgeldim cevap bekliyorum
Memleket, Yaş ve Medeni Durum E/B ----> Trabzon - 20 - B

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 Cevapla

Merhabalar
Öncelikle Geçmiş olsun;

Penis darbe ve travmalarından sık ve zorlayıcı cinsel faaliyatelerinden sonra tekme, top çarpmasından sonra penis damar ve sinirlerinde tahriş olabilir. Tahriş sonrası refleks olarak sertleşme sorunları, isteksizlik gibi cinsel sorunları meydana getirir. Çünkü vücut savunması bunu gerektiriyor. Bu şikayetler geçicidir. Bazı hassas kimselerde 6 ay bir sene sürebilir. Önemli olan üzerinde durup dert ve stres yapmamaktır. Çünkü kafaya takılırsa kalıcı cinsel sorunlara yol açabilir.
Normalde 7-15 gün sürebilecek bir olay 6 ay sürebilir. Hele kişinin denemek amacı ile inat edip masturbasyon ve sık ilişkide bulunmak şikayetlerin artmasına neden olabilir.
Devamlı o bölgeyi düşünmek, sertleşme olmayacağını akıldan çıkarmamak, olayı daha da çözülmez hale getirir. Penis nemlendirici pomat ve losyonlar, sakinleştirici ve kas gevşetici ilaçlar fayda verebilir. Şikayetlerin devam etmesi halinde daha detaylı araştırma için doppler ultrason, penis kas faaliyetini ölçen miyografi testleri yapılabilir. Bunun için uroloji ve noroloji uzmanına başvurmanız gerekir.  

Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim. 
"ALLAH RAZI OLSUN" demeniz benim için yeterlidir.

YAZILARIM ve MAKALELERİM  
Sevgili hasta ve okuyucularım Merhabalar; 
Önemli bulduğum konuları sizler için bir araya topladım.  
Bu yazılar benim tecrübe ve bilgilerim sonucu yazılmış, siz hastalarımın bilgisine sunulmuştur. 

http://www.dralihatay.com/makaleler.html

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,730 soru

84,747 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma perhiz penis boyu epididimit prostatit spermiyogram ağrı ereksiyon cinsel perhiz idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi peyronie prostat prostatit iltihabı üroloji peniste eğrilik prostat iltihabı meni testis torsiyonu testis ağrisi testosteron yanma hissi penis zedelenmesi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis eğriliği mesane sabah ereksiyonu penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu peniste uzerinde damar belirginleşmesi peniste zorlama zevk alamamak sertleşmeme damar masturbasyon travma doppler ultrason penis ucu sık idrara çıkma şişlik peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis hidrosel sünnet testis torbası sarkması testis sarkması sinir hasarı penis kırılması böbrek taşı doppler teşekkür yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra porno-mastürbasyon sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi kızarıklık siğil akıntı peniste sızlama sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu testis kanseri rüyalanma genital perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı hassaslık
...