Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

42 gösterim
Elle yapilan muayenede sol testiste grade 1 varikosel saptanmisti.Spermiogram ve doppler usg sonuclarimi veriyorum.Radyolojideki Dr. "reflu gozukuyor bence ameliyat olmasiniz ama urologunuz karar verir " dedi.Bekleyip ikinci bir spermiogram alip, duruma gore dr a basvurmayi planliyorum.Ameliyat olmalimiyim,durum sizce nedir?Tesekkuler , saygilar
SONUC
Lokosit/ml : 120.000
Spermatozoon : 30.800.000
Toplam Sperm. : 150.920.000
Hizli ileri Hareketli : %35
Yavas il. Hareketli: % 3
Yerinde Hareketli : % 2
Hareketsiz : %60
Morfolojik Inceleme Normal: %58
Bas Anomalisi : %10 Buyuk basli % 3 , Kucuk Basli % 3 , Cift Basli % 1 , Mekik Basli % 3
Boyun Anom. : %5
Kuyruk Anom. : %27 Kuyruksuz % 1 , Cift Kuruk % 1 , Dag Defek % 5 , Coiled Tail % 20
Her Sahada nadir lokosit goruldu.
Sag testis 44 x 17 x 29 mm boyutlu , skrotum icerisindedir.Sag testis parankim eko strukturleri tabii izlenmistir.
Sol testis 40 x 17 x 26 mm boyutlu , skrotum icerisindedir.Sol testis parankim eko strukturleri tabii izlenmistir.
Sol pleksus pampiniformis ven capi 2.4mm olup artmistir.Vasvala ile kontinus reflu izlenmekte olup bulgular sant tipi varikosel ile uyumludur.
Intraparankimal ,eko farkliligi olusturan kitlesel lezyon saptanmadi.Sag,sol epidim normal izlendi.Her 2 hemiskrotumda belirgin sivi izlenmedi.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Spermde hareket yavaşlığı var. Bunun muhtemel sebebi varikosledir. Varikosleinizde reflü olduğu için ve sperm değerleri bu şeklide olduğu için ameliyat olmanızı tavsiye ederim.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,644 soru

84,661 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma penis boyu perhiz prostatit epididimit spermiyogram ağrı ereksiyon cinsel perhiz idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi prostat prostatit iltihabı peyronie üroloji prostat iltihabı testis torsiyonu peniste eğrilik testis ağrisi testosteron meni yanma hissi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis zedelenmesi mesane penis eğriliği penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu sabah ereksiyonu peniste uzerinde damar belirginleşmesi zevk alamamak sertleşmeme damar peniste zorlama travma doppler ultrason sık idrara çıkma şişlik masturbasyon penis ucu peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis sünnet testis torbası sarkması testis sarkması penis kırılması böbrek taşı hidrosel doppler teşekkür yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu sinir hasarı istibra porno-mastürbasyon sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi kızarıklık siğil akıntı sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu testis kanseri genital peniste sızlama perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı hassaslık rüyalanma
...