Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

39 gösterim
Hocam 6 ay önce sol taraftan varikosel ameliyatı oldum. 6 ay sonra yapılan sperm testinde bol iltihap olduğu için antibiyotik tedavisi başladı. Ama son bir haftadır sol kasığımda tam kasık diyemem penisin biraz daha üst sol tarafında sancı şeklinde ağrılar oluyor. Daha doğrusu bu ağrının ameliyat için açılan kesikte mi yoksa başka yerde mi bunu kestiremiyorum. Bide eklemek istediğim hocam amliyat için açılan 5-6 cm lik kesikte çizgi şeklinde et oluşumu oldu ve şiş kaldı. Ancak daha önce ağrı yoktu. Dediğim gibi bu ağrının kesikte mi yoksa kasıkta mı olduğunu kestiremiyorum. Aynı zamanda kronik kabızlık olduğu için prostat iltihabım olduğu söylendi kabız insanlarda sıkça görülürmüş. sizin bu konudaki fikriniz nedir acaba? Saygılar Selamlar.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Bazı kimselerde yara yeri dediğiniz gibi iz yapar ve et toplanması gibi olur. Bu yapısal bir şeydir. Önemi yoktur sadece görüntüyü bozar. Ağrının bununla ilgisi yoktur.
Ağrı zannediyorum çok ayakta durmak, ağır kaldırmak ve çok oturmayla ilgili gib duruyor. Birde ayaklarınızı üşütmüş olabilirsiniz. Bunlara dikkat ederseniz ağrılar geriler. Ağrı kesici ilaçlarda kullanabilrisiniz.
Her kabızlık prostat iltihabı yapacak şartı yoktur. Sadece kabızlık prostat iltihabı şikayetlerini artırır.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,730 soru

84,747 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma perhiz penis boyu epididimit prostatit spermiyogram ağrı ereksiyon cinsel perhiz idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi peyronie prostat prostatit iltihabı üroloji peniste eğrilik prostat iltihabı meni testis torsiyonu testis ağrisi testosteron yanma hissi penis zedelenmesi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis eğriliği mesane sabah ereksiyonu penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu peniste uzerinde damar belirginleşmesi peniste zorlama zevk alamamak sertleşmeme damar masturbasyon travma doppler ultrason penis ucu sık idrara çıkma şişlik peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis hidrosel sünnet testis torbası sarkması testis sarkması sinir hasarı penis kırılması böbrek taşı doppler teşekkür yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra porno-mastürbasyon sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi kızarıklık siğil akıntı peniste sızlama sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu testis kanseri rüyalanma genital perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı hassaslık
...