Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

43 gösterim
lökosit 650.000/ml
round cellsayısı ml'de 150,000/ml
frukoz 366,2 mg/dl
sperm sayısı (ml'de) 85,000,000
total sperm sayısı 340,000,000
a-hızlı ilerihareketli rapid % 55
b-yavaş ileri hareketli medium % 10
c-yerinde hareketli slow% 14
d-hareketsiz static %21
kuruger strıct criteri
normal yapı % 10
anormal yapı % 90
normal morfoloji %14
g-iyi prognoz%5,0-14
p-kötü prognoz %0-4,4
acrosome anotomisi
şiddetli akrozomal anomali.% 2
şiddetli nüklear anomali %1
smoll:dar akrozom %9
large:geniş okrozom %6
midpiece:araparçasız %5
slight amrph:şekilsiz %2
stoplazmik droplet:atık: %4
tail-bent % 3
tail-abaxial % 2
tail-coiled % 5
who-crıteriya
normal yapı % 72
anormal yapı % 28
baş anotomisi
büyük başlı % 2
ve normosperm olarak değerlendirildi
sayın hocam öncelikle saygılarımı sunar ve şöyle başlamak istiyorum yukarıdaki okumuş olduğunuz testlerde görüldüğü üzere sizden bir değerlendirmenizi bekliyorum 2003 te eşim 5 aylık hamilelikte sonra düşük meydana geldi fakat ozamandan beri daha olmadı şu anda overkis ve hormon bozukluğunda tedavi altında ve biraz kilo sorunu var ve hsg si çekildi testlerin sonucunda patolojik bir bulgu bulunamadı fakat bunların sonucunu doktorumuz 1 ay sonra verecekmiş ben ama çok merak ettiğim için önce size bi sorayım dedim aydınlatırsanız çok memnun olurum saygılarımla.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Sizin spermiogramınız normal. Zaten döllenme olmuş ki düşük olmuş. Siz tedaviyi hanımınız üzerinde devam edin. Sizin tedaviye ihtiyacınız yok.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,642 soru

84,661 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma penis boyu perhiz prostatit spermiyogram ağrı epididimit ereksiyon cinsel perhiz idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi prostat prostatit iltihabı peyronie üroloji prostat iltihabı testis torsiyonu peniste eğrilik testis ağrisi testosteron meni yanma hissi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis zedelenmesi mesane penis eğriliği penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu sabah ereksiyonu peniste uzerinde damar belirginleşmesi zevk alamamak sertleşmeme damar peniste zorlama travma doppler ultrason sık idrara çıkma şişlik masturbasyon penis ucu peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis sünnet testis torbası sarkması testis sarkması penis kırılması böbrek taşı hidrosel doppler teşekkür yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu sinir hasarı istibra porno-mastürbasyon sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi kızarıklık siğil akıntı sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu testis kanseri genital peniste sızlama perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı hassaslık rüyalanma
...