Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

39 gösterim
Merhabalar doktor bey;
Tahlil sonucum;
RENAL US
Her iki retroeritoneal fossada böbrek parankim ekojenitesi grade 2-3 artmış olup korteks medulla ayrımı minimal yapılabilmektedir.Sağ böbrek 160*74,2*8,8mm, sol böbrek 172*70,5*5,8mm olup parankim kalınlığı hafif incelmiştir.Her iki böbrekte en büyüğü üst pol olup kesim düzeyinde 75,1*53,0mm, solda61,7mm çaplı kortikal parapelvik kistler mevcut olup polikistik böbrek hastalığı ile uyumludur.
Üre ve kretenim bulunmamaktadır.Diyazlize girmemi engelliyecek yada geciktirecek neler yapabilirim.Doktorum bana oruç tutmamamı söylemişti ama ben tuttum we bir zararda görmedim.Sizce ne yapmalıyım?
İlginize teşekkür ederim.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Szide polikistik böbrek dediğimiz durum var. Geniş bilgiyi sol menü böbrek hastalıkalrından okuyun.
Her poliksitik böbrek diyaliz hastası olacak diye bir şart yoktur. Sadece kontrol altında olun yeter.
Böbrek koruyucu diyetler bu web sitesinde olacaktı. Orayı okuyun. Oruç tutabilirseniz tutun. Bunu kimse engelleyemez.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,729 soru

84,747 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma perhiz penis boyu epididimit prostatit spermiyogram ağrı ereksiyon cinsel perhiz idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi peyronie prostat prostatit iltihabı üroloji peniste eğrilik prostat iltihabı meni testis torsiyonu testis ağrisi testosteron yanma hissi penis zedelenmesi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis eğriliği mesane sabah ereksiyonu penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu peniste uzerinde damar belirginleşmesi peniste zorlama zevk alamamak sertleşmeme damar masturbasyon travma doppler ultrason penis ucu sık idrara çıkma şişlik peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis hidrosel sünnet testis torbası sarkması testis sarkması sinir hasarı penis kırılması böbrek taşı doppler teşekkür yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra porno-mastürbasyon sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi kızarıklık siğil akıntı peniste sızlama sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu testis kanseri rüyalanma genital perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı hassaslık
...