Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

23 gösterim
hayırlı günler hocam 9 yaşında kzı çocugumun bıgün çekilen e-mar görüntüleme filminde çıkan sonuçları aşağıda belirttim bu konu hakkında bilgilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.
nasıl bir tedavi uygulayabiliriz ve bize tavsiye edebileceğiniz bir hatane varmı hocam.
şimdiden yardımlarınız ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederiz hocamı görevinizde başarılar dileriz.
tahlil sonuçları
safra kesesi içerisinde 24 mm ve 8 mm buyutunda 2 adet taş izlendi.kese duvar kalınlığı(1-2 mm) kese boyutları fizyolojik sınırlardadır.intrahepatik ve ekstrahepatik safra yolları normaldir.koledok çapı 4 mm'dir.perikolesistik sıvı saptanmamıştır.
böbrek emar sonucu
sağ böbrek pelvikalisiyel yapılarda hafif genişleme kolelitiazis.
hocam bize verilen emar sonuçlarında bu şekil yazıyor bu konuda bilgilerinizi ve yardımlarınızı bekliyoruz.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Safrada taş varmış. Safra taşlarının düşmesi ve erimesi imkansızdır. Büyük ihtimalle ameliyat olması gerekir.
Ameliyatıda genel cerrehi uzmanları yapıyor. Sizi bir genel cerrahi uzmanı ile görüşün.
Böbreğindeki genişleme için daha sonra araştırma lazım. İltihap, görülmeyen bir taş veya kum, darlık olabilir. Ama şimdilik önemli olan safrdaki taş. Önce bunu haledin.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,783 soru

84,799 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma penis boyu perhiz epididimit prostatit spermiyogram ağrı cinsel perhiz ereksiyon idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi peyronie prostat prostatit iltihabı üroloji peniste eğrilik prostat iltihabı meni testis torsiyonu testis ağrisi testosteron penis zedelenmesi yanma hissi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis eğriliği mesane sabah ereksiyonu penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu peniste zorlama peniste uzerinde damar belirginleşmesi zevk alamamak sertleşmeme damar masturbasyon travma doppler ultrason penis ucu sık idrara çıkma şişlik testis torbası sarkması peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis hidrosel sünnet testis sarkması sinir hasarı penis kırılması böbrek taşı doppler teşekkür porno-mastürbasyon yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi testis kanseri hassaslık rüyalanma kızarıklık siğil akıntı peniste sızlama sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu genital perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı
...