Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

28 gösterim
sayın hocam biz 9 aylık evliyiz korunmamamıza rağmen çocuk sahibi olamadık.eşim muayeneden ve testlerden geçti herşey normal.benden sperm testi istendi,.muayene sırasında kist buldu,vede canım çok acıdı.oda spermiogram testi vede skrotal renkli doppler utrasonagrafik tetkik istendi.spermiogram sonucu:ml.dekİ spermatozoİt sayisi:8,20 mİlyon total spermatozoİt sayisi:65,60 mİlyon normal hareketlİ:%30 yavaş hareketlİ:%10 hareketsİz:%60 normal yapili:%65 anormal yapili:%35 mİkroskobİ:2-3 lökosİt ultrason sonucu:sağ epİdİmde 12*7 mm boyutlarinda epİdİm kİstİ solda pleksus pampİnİformİs venlerİnde mİnİmal genİşleme.ürolojİ dr u sonuçlar normal doğal yoldan çocuk sahİbİ olabİlİrsİnİz dedİ.İlaçta vermedİ.eşİmİn jİnekoloğu İyİ bİr bevlİye dr una görünün spermler ve hareketlİlİğİ az kisa yoldan ancak aşilama yoluyla çocuk sahİbİ olabİlİrİsİnİz dedİ.bİde ben şunu sormak İstİyorum.sperm testİ İçİn elİme 1 kap verİldİ herkesİn kullandiği kapinin İkİdebİr açilmak İstendİğİ tuvalete gönederİldİm.ayrica muayeneden 5 dakka geçmİştİ ve canim hala çok aciyordu.acaba bundan dolayi test sonucum da bİ yanlişlik olabİlİrmİ?ben İntenette okudum 1 cc de 20 mİlyon sperm çikmasi gerekİrmİş,ben test sonucuna göre 6 cc vermİşİm ozaman test sonucu doğrumu demek.kafam çok karişik hocam sİzden yardim beklİyorum.şİmdİden çok teşekkür ederİm
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Size küçük harfle yazmanızı tavsiye edeceğim. Birde yazılarınız kısa ve öz olmalı. Parağraf başlarına dikkat etmemişsiniz. Okurken zorluk çektim. Yanlış değerlendirme ihtimali var.
Sayı azlığı, hareket yavaşlığı var. Bunları tedavi etirmeden çocuğun olması zor gibi görülüyor.
Ama sperm vermede bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız tahlili takrarlayın. Çünkü yanlış temele bina kurulmaz. O da yanlış olur.
Usulüne uygun bir sperm testi yaptırın buraya yazın.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,735 soru

84,757 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma perhiz penis boyu epididimit prostatit spermiyogram ağrı ereksiyon cinsel perhiz idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi peyronie prostat prostatit iltihabı üroloji peniste eğrilik prostat iltihabı meni testis torsiyonu testis ağrisi testosteron yanma hissi penis zedelenmesi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis eğriliği mesane sabah ereksiyonu penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu peniste uzerinde damar belirginleşmesi peniste zorlama zevk alamamak sertleşmeme damar masturbasyon travma doppler ultrason penis ucu sık idrara çıkma şişlik peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis hidrosel sünnet testis torbası sarkması testis sarkması sinir hasarı penis kırılması böbrek taşı doppler teşekkür yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra porno-mastürbasyon sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi kızarıklık siğil akıntı peniste sızlama sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu testis kanseri rüyalanma genital perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı hassaslık
...