Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

25 gösterim
dedem 80 yaşında ve rahatsızlandı 1 haftadır..
doktor kan tahlili istemiş ve akciğer röntgeni.
kan tahlillerinde
CRP 39 (0-5)
glukoz 149 (70-110)
kan üre azotu (bun) 37 (6-20)
kreatinin 1,4 (0.6-1.3)
AST 70 (0-35)
ALT 59 (0-45)
HDL 31,8 (35-60)
LDL 54,2 (60-130)
üre 79,1 (13-43)
mono 0,97 (0-0,9)
CRP 39 (0-5)
bu arada sordum idrarı çay rengindeymiş yani billuribin atımı var. ya dedem çok halsiz. parmakları falan ağrıyorumuş ve genel olarak vücutta halsizlik var. doktor idrar tahlili istememiş. abdominal us istemiş. salıya gün verdikleri için ilaç falan da kullanamıyor. acaba dedemin nesi olabilir. ŞEKERİ yüksek çünkü kahvalltı yapmış tahlilden bi kaç saat önce.. ben adanaya döneceğim ve gözüm arkada kalsın istemiyorum lütfen cevap yazın.. teşekkürler
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
İdrarda kanama mı yoksa biliruibinler mi olduğunu anlamak için idrar tahlili yapılmalı. Kan tahlilinde bilirubin bakılmamış. Siz nereden öğrendiniz bilemiyorum. Karaciğer enzimleri yüksek. Ama biluribin bilgisi yoktur.
Şeker fazla yüksek değil. Dahiliyeci kontrolünde olması gerekiyor. İdrarda kan yoksa direk olarak urolojiyi de ilgilendirmez. Siz doktorunuzu takip edin.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,643 soru

84,661 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma penis boyu perhiz prostatit epididimit spermiyogram ağrı ereksiyon cinsel perhiz idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi prostat prostatit iltihabı peyronie üroloji prostat iltihabı testis torsiyonu peniste eğrilik testis ağrisi testosteron meni yanma hissi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis zedelenmesi mesane penis eğriliği penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu sabah ereksiyonu peniste uzerinde damar belirginleşmesi zevk alamamak sertleşmeme damar peniste zorlama travma doppler ultrason sık idrara çıkma şişlik masturbasyon penis ucu peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis sünnet testis torbası sarkması testis sarkması penis kırılması böbrek taşı hidrosel doppler teşekkür yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu sinir hasarı istibra porno-mastürbasyon sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi kızarıklık siğil akıntı sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu testis kanseri genital peniste sızlama perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı hassaslık rüyalanma
...