Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

22 gösterim
Hocam varikoselden 6 ay sonra yapılan sperm testinde 18 milyon olan sperm sayısı 28 milyona çıktı. Ancak varikoselden önce hareketlilik normaldi şimdi yaptığım testte sayı arttı ama hareket yavaşlılığı ve bol iltihap hücreleri vardı. Doktorum sadece bana antibiyotik verdi(monodoks ve levonat) kafana takma dedi gönderdi. Ama sizin hastalara verdiğiniz cevaplarda böyle durumlarda antibiyotikten sonra hareket arttırıcı ilaç tvsiye ediyorsunuz. Ama ben doktora bunu dedim sadece antibiyotik verdi takma kafana dedi. Ben doğuda bir köyde öğretmenlik yapıyorum 24 yaşında bekarım sürekli şehre inemiyorum ancak ilçeye gidebiliyorum yollar kardan kapalı. ama ilçede de pratisyen hekimlerimiz var. Hocam sizce ben hareket arttırıcı ilaç kullanmalımıyım? Yoksa doktorun dediği gibi boşver deyip bırakayım mı? Yani ilerde evlenirsem bu problem çıkaracak diye korkuyorum.Eğer hareket arttırıcı bir ilaç varsa kullanayım yani en azından ilçeye gidip pratisyen hekime yazdırmak ve eczaneden tedarik edip kullanmak istiyorum. Aklımdan çıkmıyor. Tekrar ile gidip görünmek istiyorum ama yollar kapalı :(
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Evet antibiyotikten sonra hareket artırıcı ilaç kullanmak iyi olur. hareket yavaşlığın sebebi iltihapsa bu iltihap geçtikten sonra sperm hücrelerinin toparlanması uzun sürer. Takviye gerekir.
"Kafana takma" lafı hoş değil. Bunu deyince kafaya takmayacak mısınız. Bakın takmışsınız.
İlaç ismi maalesef veremem sebebi sol menü SSS da var.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,783 soru

84,799 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma penis boyu perhiz epididimit prostatit spermiyogram ağrı cinsel perhiz ereksiyon idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi peyronie prostat prostatit iltihabı üroloji peniste eğrilik prostat iltihabı meni testis torsiyonu testis ağrisi testosteron penis zedelenmesi yanma hissi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis eğriliği mesane sabah ereksiyonu penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu peniste zorlama peniste uzerinde damar belirginleşmesi zevk alamamak sertleşmeme damar masturbasyon travma doppler ultrason penis ucu sık idrara çıkma şişlik testis torbası sarkması peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis hidrosel sünnet testis sarkması sinir hasarı penis kırılması böbrek taşı doppler teşekkür porno-mastürbasyon yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi testis kanseri hassaslık rüyalanma kızarıklık siğil akıntı peniste sızlama sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu genital perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı
...