Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

266 gösterim
Hocam, selamlar, kolay gelsin..
Ben 1,5 yıl önce mikrocerrahi yöntem ile sol varikosel ameliyatı olmuştum. rakam maalesef bir türlü 20 milyonun üzerine çıkmadı. Aynı zamanda hareket yavaşlığı var Bu 1,5 sene zarfında doktorum sağolsun çok ilgilendi ama bir gelişme yok. Hareket arttırıcı toz, E vitamini, iltihap gidericiler de kullandım ama niyeyse hareket ve sayı pek değişmedi. Aynı zamanda bende biraz kıllanma problemi de var. Doktorum, hormonal bir problem olma olasılığı için hormon testlerimi de (LSH, FSH, Total Testesteron) yaptırdı. Bunlar da normal çıkıyor.Doktorum da bu durumuma bir sebep bulamadı. İnanırmısınız bu çözümsüzlüklerden artık doktora gidesim bile gelmiyor, evlenmek istiyordum neredeyse ondan da soğuyacam. Benim birkaç sorum olacak size..
1. Bu anlattıklarımın sonucunda sperm promlemim için, sizin bana başka bir tavsiyeniz varsa, çok rica edeceğim ( başka bir birim, yer, ilaç, ya da yöntem)
2. Hormonlarım normal çıkıyosa, vücut kılllanması ve sakal için başka ne gibi bir araştırma yapılabilir? Bunun sebebi genetik midir, nedir? Uzun olmuş olabilir, kusuruma bakmayın, şimdiden hürmetlerimi ve teşekkürlerimi iletirim.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Çok uzun yazmışsınız kısalttım.
1- Anladığım kadarı ile doktrunuz iyi bir doktor bunu takip din tedavisinde olun. benim tavsiyem bu olacak. Bu kadar ameliyat ve tedaviden sonra olmuyorsa başka diyecek bir şeyim olamaz.
2- Hormonlar normal olduğuna göre bu durm genetik olabilir. Çocuk olmamasının bununla ilgisi olduğunu zannetmiyorum.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,733 soru

84,757 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma perhiz penis boyu epididimit prostatit spermiyogram ağrı ereksiyon cinsel perhiz idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi peyronie prostat prostatit iltihabı üroloji peniste eğrilik prostat iltihabı meni testis torsiyonu testis ağrisi testosteron yanma hissi penis zedelenmesi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis eğriliği mesane sabah ereksiyonu penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu peniste uzerinde damar belirginleşmesi peniste zorlama zevk alamamak sertleşmeme damar masturbasyon travma doppler ultrason penis ucu sık idrara çıkma şişlik peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis hidrosel sünnet testis torbası sarkması testis sarkması sinir hasarı penis kırılması böbrek taşı doppler teşekkür yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra porno-mastürbasyon sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi kızarıklık siğil akıntı peniste sızlama sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu testis kanseri rüyalanma genital perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı hassaslık
...