Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

17 gösterim
Merhaba Ali Bey,
sitenizden mail adresinizi buldum ve "sorularınıza en kısa zamanda cevap verilir" ibaresinden dolayı size bir sorunumu belirtmek istedim.
Tam hangi yaşta olduğumu hatırlamıyorum ama 5-8 yaşları arasında sanırım bir ameliyat geçirdim ve testislerimden biri alındı.
O bölgede çok şiddetli bir ağrıdan dolayı kontrole gittikten sonra dr.un kararı ile ameliyat oldum..Şu an geçirdiğim rahatsızlığın nedenini bilmiyorum, sadece aklımda kalan şiddetli bir ağrı (sitenizde okuduğum kadarı ile ağrı durumu olduğu için varikosel olabilir diye düşündüm )..
Cinsel yaşamımda herhangi bir sıkıntı yaratmadı bu durum ama cinsel birliktelik sonrasında gelen spermin az olduğunu düşünüyorum.
Bu nedenle de evlenip yuva kurmayı düşündüğüm için çok uzun zamandır aklımda olan bir soru var "çocuğum olabilir mi.?"
Bu konu ile ilgili herhangi bir test ya da dr. yardımı almadım. İlk defa sizin sitenizi görünce danışmak istedim. Eğer mümkünse bana nasıl bir yol
izlememi önerirsiniz..
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Saygılarımla.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Eskiden hemen cevap verilirdi. Sonra en kısa zamanda oldu. Şimdide cevpalar saat 17 de veriliyor. Çünkü artık yetişemez oldum.
Her neyse inşallah size faydalı olurum. Tetsis alınmasının sebebi varikosleden dolayı olmaz. Ya iltihap vardır veya tümör vardır. Anlamak için ameliyat geçirdiğiniz hastaneden kayıtlar çıkarılıp bakılması lazım. Cinsel yönden problam yoksa önemli değildir. Sadece spermin az gelmesi size öyle gliyor olabilir. (Subjektif şikayet) Bunu anlamak için bir spermiogram yaptırmanız lazım. Bu tahlili yaptırın sonucu buraya yazın.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,716 soru

84,741 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma perhiz penis boyu prostatit epididimit spermiyogram ağrı ereksiyon cinsel perhiz idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi prostat prostatit iltihabı peyronie üroloji peniste eğrilik prostat iltihabı meni testis torsiyonu testis ağrisi testosteron yanma hissi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis zedelenmesi penis eğriliği mesane sabah ereksiyonu penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu peniste uzerinde damar belirginleşmesi zevk alamamak sertleşmeme damar peniste zorlama masturbasyon travma doppler ultrason penis ucu sık idrara çıkma şişlik peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis hidrosel sünnet testis torbası sarkması testis sarkması penis kırılması böbrek taşı doppler teşekkür yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu sinir hasarı istibra porno-mastürbasyon sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi kızarıklık siğil akıntı peniste sızlama sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu testis kanseri rüyalanma genital perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı hassaslık
...