Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

17 gösterim
Size bir konu hakkında sorum olacaktı. Nişanlımla 4 ay önce birlikte olduk ve bekaretini kaybetti. Daha sonrasında 4 ay boyunca tekrarlayan idrar yolları enfeksiyonuyla uğraştı. Bu arada yumurtalıklarında polikistik over adlı bir kist bulundu. En son 20 gün önce yapılan kan, idrar ve kültür tahlillerinde hiçbir şey bulunamadı ve iyileşti. En son 2 gün önce ilişkiye girdik ve ertesi gün nişanlım tekrardan idrar yolları enfeksiyonu geçirdi. Ve farkettim ki benle ilişkiye girdikten sonra hastalanıyor. Ayrıca ben o hastayken 2 ay önce ilişkyie girmiştim. Şimdi bu bakteriler benim vücudumda bulunup benim onlara karşı dirençli olmam ve ilişkiye girincede nişanlıma geçiriyor olmam mümkün mü? Eğer öyleyse doktora ne söylemem gerekir ve ayrıca korunmak için neler yapmam gerekir? Beni bilgilendirirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkür eder iyi günler ve iyi çalışmalar dilerim.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
hanımlar hastayken ilişkiye girilmez. Siz galiba bun bimiyorsunuz.
Bu şikayetlerdede bu sebeple ortaya çıkmış.
Sizden bir mikrop bulaşma ihtimali zayıf.
Sonuçta bu mikrop idrar yolu iltihabı yapmış. Kuvvetli antibiyotiklerle bu tedavi edilecek.
Doktounuza burada yazdığınızgibi anlatın. Size bir tedavi şeması uygulayacaktır.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,642 soru

84,661 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma penis boyu perhiz prostatit spermiyogram ağrı epididimit ereksiyon cinsel perhiz idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi prostat prostatit iltihabı peyronie üroloji prostat iltihabı testis torsiyonu peniste eğrilik testis ağrisi testosteron meni yanma hissi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis zedelenmesi mesane penis eğriliği penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu sabah ereksiyonu peniste uzerinde damar belirginleşmesi zevk alamamak sertleşmeme damar peniste zorlama travma doppler ultrason sık idrara çıkma şişlik masturbasyon penis ucu peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis sünnet testis torbası sarkması testis sarkması penis kırılması böbrek taşı hidrosel doppler teşekkür yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu sinir hasarı istibra porno-mastürbasyon sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi kızarıklık siğil akıntı sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu testis kanseri genital peniste sızlama perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı hassaslık rüyalanma
...