Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

23 gösterim
merhaba hocam.ben 1 yıl önce varikosel ameliyatı olmuştum.ameliyattan sonra 3. ve 6. ayda yaptrıdıgım semen analiz testleri normale dönmüş görünüyordu.
8.ay da testislerimde tekrar ağrı başladı,bi test daha yaptırdıgımda durum su sekilde:
1.saatte hareketli:%60
hızlı ileri:--
yavaş hareketli:%40
yerinde hareketli:%20
hareketsiz:%40
sperm yogunlugu:40 milyon
anormal morfoloji:%30
ve hocam kendi muayenem sırasında tekrar sol testisimde damarlar hissedince bi kezde doppler çektirdim.
dopler sonucu ise:
solda bilateral venöz reflü gösteren reflü,sagda subklinik venöz reflü gösteren reflü yazıyor.
birde sol testisimde epididimin üst kısmında 2 adet kırmızı mercimek büyüklüğünde bişey elime geliyor bunu n farkına yeni vardım.hocam psikolojik olarak çökmüş durumdayım.süreklii onu düşünüyorum arada bir ağrılarım oluyor.
ben bekar bi erkeğim tekrardan ameliyat olmama gerek varmıdır hocam?
ve Allah izin verirse 1 ay gibi kısa süreiçerisinde askeri okula gidecem orada eğitimlerim sırasında bi problemim olur mu?
cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim. iyi çalışmalaar sayın hocam
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Spermiogarm sonucu normal. Yalnız dopplerde reflü görülmesi ya varikosel nüks etmiştir veya ameliyat sonuç vermemiştir.
tedavi olamlısınız.
Varikolse ameliyatı olanlar için askeri okullarda ne yapıyorlar bilemiyorum. Eğitimlerde zararı olmaz. Ama askeri okula alıyorlar mı bilemiyorum.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,715 soru

84,727 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma perhiz penis boyu prostatit epididimit spermiyogram ağrı ereksiyon cinsel perhiz idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi prostat prostatit iltihabı peyronie üroloji peniste eğrilik prostat iltihabı meni testis torsiyonu testis ağrisi testosteron yanma hissi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis zedelenmesi penis eğriliği mesane sabah ereksiyonu penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu peniste uzerinde damar belirginleşmesi zevk alamamak sertleşmeme damar peniste zorlama masturbasyon travma doppler ultrason penis ucu sık idrara çıkma şişlik peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis hidrosel sünnet testis torbası sarkması testis sarkması penis kırılması böbrek taşı doppler teşekkür yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu sinir hasarı istibra porno-mastürbasyon sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi kızarıklık siğil akıntı peniste sızlama sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu testis kanseri rüyalanma genital perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı hassaslık
...