Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

18 gösterim
Hocam, sol testisimde VARİKOSEL olduğunu öğrendim. Doktorum, dördüncü aşama olarak bahsetti ve damarların çok büyüdüğünü, ameliyat gerektiğini söyledi.
Sizin sitenizden de okuduğum kadarıyla sık görülen bir rahatsızlık. Buradan hareketle sık yapılan da bir ameliyat olduğu sonucunu çıkartıyorum. Ancak, ikinci bir doktor muayenesi, farklı bir yerde yeniden ulstrason ve spermiyogram tahlili yaptırmak gerekli midir. Daha önce bu ameliyatı yapmış bir Üroloji operatörünün rahatça yapabileceği bir ameliyat mıdır? (Ekonomik durumum değişik muayene ve tahlil yaptırmaya uygun)
SPERMİYOGRAM Tahlil sonuçlarım:
Sayı: 15 milyon
Toplam Sayı: 54 milyon
Normal Morfoloji: 5
MOTİLİTE:
+4 %13 +3 % 20
+2 %27 + 1 % 40
Morfolojik Değerlendirme Detayları
BAŞ
Pin Head : % 5 Büyük Baş: % 25
Uzun Baş : % 5
KUYRUK
Kıvrık Kuyruk: %40 BoyunMidpiece : % 15
Stoplazmik Droplet: %5
Total Motilitesi: % 60
SKROTAL RENKLİ DOPPLER ULTRASONOGRAFİ TETKİKİ Sonuçları
pamp pleksus dilatasyonu veya valsalvada reflü akım izlenmedi.
Solda pamp pleksus dilatedir, en geniş yerinde valsalvada 5,8 mm ye ulaşmaktadır. Valsalvada sol pamp pleksusta devamlı reflü akım gözlenmiştir.
Sonuç: Soldagrade 4 şant tip varikosel (sol testis hacmi fizyolojik alt sınırda)
NOT: Üç yıllık evliyim, henüz çocuğumuz yok. Ancak korunmayı iki ay önce bıraktık. Yaşım 28, masa başı, sabit bir işte çalışıyorum.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Sayı azlığı, hareket yavaşlığı ve şekil bozukluğu var. Bunun sebebi varikosel oalbilir. İlk yapacağınız şey varikosel ameliyatı olmak. Daha sonra tedavi gerekecek. Çünkü varikosel ameliyatı bunların hepsini düzeltmeye yeterli gelmeyebilir.
Her uroloji doktoru bu ameliyaı yapabilir.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,783 soru

84,799 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma penis boyu perhiz epididimit prostatit spermiyogram ağrı cinsel perhiz ereksiyon idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi peyronie prostat prostatit iltihabı üroloji peniste eğrilik prostat iltihabı meni testis torsiyonu testis ağrisi testosteron penis zedelenmesi yanma hissi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis eğriliği mesane sabah ereksiyonu penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu peniste zorlama peniste uzerinde damar belirginleşmesi zevk alamamak sertleşmeme damar masturbasyon travma doppler ultrason penis ucu sık idrara çıkma şişlik testis torbası sarkması peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis hidrosel sünnet testis sarkması sinir hasarı penis kırılması böbrek taşı doppler teşekkür porno-mastürbasyon yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi testis kanseri hassaslık rüyalanma kızarıklık siğil akıntı peniste sızlama sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu genital perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı
...