Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

14 gösterim
Hocam tekrardan iyi günler, dün akşam size bir sorunumu anlatmayı unutmuşum. (12 Mesaj altta, Saat: 21.09)
Son 2 gündür yaklaşık 5-6 saniyelik idrar gecikmesi yaşıyorum, idrar gelip, sıkışmama rağmen, çişimi yapmaya çalıştığımda, sanki hiç yokmuş gibi gelmiyor. 5-6 saniye uğraştıktan sonra, bir bakıyorum işimeye başlamışım. Sanki bunu beynim değilde, başka birşey kontrol ediyor gibi.
İşemeye başlamadan önce, sıvı cinsel organıma gelirken hafif bir ağrı oluyor. Ancak cinsel organımından çıktıktan sonra herhangi bir ağrı olmuyor.
Ne yapmamı önerirsiniz? Gerçekten psikolojik olarak çok zor durumdayım. Bir yandan idrar gecikmesi, bir yandan varikosel, bunun yanında hâlâ ergenliğe girememiş olmam.
Halbuki 6.sınıfa giderken, diğer arkadaşlarıma göre çok hızlı gelişiyordum, boyum diğerlerine göre çok daha uzundu. Şimdi 17 yaşındayım, ne kollarımda kıl var, nede sakallarım çıkıyor, acaba bu sorunlarımın, herhangi bir şekilde Varikoselle veya diğer sorunlarımla bir alakası olabilir mi?
Vereceğiniz cevapları büyük bir umutla bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Daha önceki mesaja bakamayacağım. Zaten burada özetlemişsiniz. Ergenilk ve kıllanma için bir endokrinoloji uzmanına görünmeniz lazım. Bunların varikoselle ilgisi yoktur. İdrar içinde bazı mesane ölçümleri yapılmalı. Çünkü mesane sinirsel uyarılara cevap vermiyordur. Bunun içinde bir uroloji uzmanına başvurun.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,776 soru

84,786 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma penis boyu perhiz epididimit prostatit spermiyogram ağrı ereksiyon cinsel perhiz idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi peyronie prostat prostatit iltihabı üroloji peniste eğrilik prostat iltihabı meni testis torsiyonu testis ağrisi testosteron penis zedelenmesi yanma hissi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis eğriliği mesane sabah ereksiyonu penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu peniste zorlama peniste uzerinde damar belirginleşmesi zevk alamamak sertleşmeme damar masturbasyon travma doppler ultrason penis ucu sık idrara çıkma şişlik peniste morarma enfeksiyon tahriş testis torbası sarkması sağ testis hidrosel sünnet testis sarkması sinir hasarı penis kırılması böbrek taşı doppler teşekkür porno-mastürbasyon yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi testis kanseri hassaslık rüyalanma kızarıklık siğil akıntı peniste sızlama sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu genital perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı
...