Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

27 gösterim
merhaba hocam;benim annemin bir çok rahatsızlığı var kalp yetmezliği,yüksek tansiyon ve 3ay önce şeker hastalığı ile kolestrol de eklendi, 5 gündür de sağ tarafından ağrı çekiyor diye dündahiliye gösterdim karaciyer büyümesi aynı zamanda yağlanması çıktı.hiç bilmediğim ve yeni duyduğum böbrek küçülmesi de çıktı annem 74 yaşında katarak ameliyatı olmasıda gerekiyor şekerini 120 ye düşürdüm 25 gündür 120 den fazla yüksek çıkmıyor...birazcık korkuyorum yaşından ve hastalıklarından dolayı göz ameliyatı nasıl olcak bilmiyorum aynı zamanda da böbrek küçülmesi ağrı yapıyor sadece günde bir tane buscopan vermemi önerdi dr...siz bana burdan ne söylebilirsiniz.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Böbreğin küçülmes değil fonkiyon görüp görmediği önemlidir. Bu nedenle ameliyat olmadan önce böbrek fonksiyonlarına baktırın. Fazla bir problem çıkaracağını zannetmiyorum. Ama tansiyon ve şeker her ameliyat için risktir. Tansiyon belkide böbreğin küçülmesinden ileri geliyordur.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,744 soru

84,761 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma perhiz penis boyu epididimit prostatit spermiyogram ağrı ereksiyon cinsel perhiz idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi peyronie prostat prostatit iltihabı üroloji peniste eğrilik prostat iltihabı meni testis torsiyonu testis ağrisi testosteron yanma hissi penis zedelenmesi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis eğriliği mesane sabah ereksiyonu penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu peniste uzerinde damar belirginleşmesi peniste zorlama zevk alamamak sertleşmeme damar masturbasyon travma doppler ultrason penis ucu sık idrara çıkma şişlik peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis hidrosel sünnet testis torbası sarkması testis sarkması sinir hasarı penis kırılması böbrek taşı doppler teşekkür yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra porno-mastürbasyon sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi kızarıklık siğil akıntı peniste sızlama sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu testis kanseri rüyalanma genital perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı hassaslık
...