Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

18 gösterim
Hocam şimdiden ALLAH sizden razı olsun.
Öncelikle şunu belirtmemde yarar var,ben daha önceden böbrek taşı düşürmüştüm o yüzden o sürecin nasıl olduğunu biliyorum;ancak bu sefer değişik bi durum söz konusu şöyle izah edeyim;
Dün sabah kalkınca sağ böbrekte bi ağrı başladı ve gün boyu orta şiddette devam etti birde oturup kalkarken batma oluyordu.O süre zarfında sürekli su ve meyve suyu içerek idrara çıktım ancak idrar yaparken ne bir kanama ne de bir yanma hissi oldu ayrıca bir tanede ağrı kesici ilaç aldım.
Bugün ise ağrı azaldı ancak diğer böbrekte de hafif bi ağrı hissetmeye başladım,yürürken yada otururken batma olmadı,hatta işe gidip çalıştım sorunsuz olarak, yine sürekli su içtim ama idrarda hala acı yok.
Acaba taş değilde böbrek üşütmesi yada iltihap tarzı birşey midir?O gece alkol almıştım ondan kaynaklanan bir sorun olabilir mi?
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Üştüme olabilir. Ama daha önemlisi yeniden taş düşürme ihtimali daha fazla.
Bu nednele bir böbrek ultrasonu ve filmi çektirip bir an önce tedaviye başlansa iyi olur.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,729 soru

84,747 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma perhiz penis boyu epididimit prostatit spermiyogram ağrı ereksiyon cinsel perhiz idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi peyronie prostat prostatit iltihabı üroloji peniste eğrilik prostat iltihabı meni testis torsiyonu testis ağrisi testosteron yanma hissi penis zedelenmesi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis eğriliği mesane sabah ereksiyonu penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu peniste uzerinde damar belirginleşmesi peniste zorlama zevk alamamak sertleşmeme damar masturbasyon travma doppler ultrason penis ucu sık idrara çıkma şişlik peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis hidrosel sünnet testis torbası sarkması testis sarkması sinir hasarı penis kırılması böbrek taşı doppler teşekkür yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra porno-mastürbasyon sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi kızarıklık siğil akıntı peniste sızlama sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu testis kanseri rüyalanma genital perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı hassaslık
...