Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

26 gösterim
İyi günler doktor bey.Sol böbreğim atrofik ve sağ böbreğim ektopik.Sol böbrek çalışmıyor(yaklaşık 2 cm boyunda,gelişmemiş) fakat 5 senedir sintigrafilerimde üreterosel görülmeye başlandı.Sağ böbreğin çalışmasında sorun yok.
-Ayrıca hipospadias ve sağ inmemiş testis ameliyatlarını 4 yaşımdayken olmuşum.O konu hakkında da sorun yaşamıyorum.
-Çocukluğumdan beri her sene gerekli çekimler yapıldı.Tedavi görecek sorun yaşamadım.Beni takip eden nefrologum sağlıklı olduğumu
Şimdi yaşadığım soruna gelirsem,Ocak 2009'da idrarımda yanma şikayetim vardı doktora gittim,bana idrar tahlilimde hiç birşey olmadığını söyledi,fakat ben en azından tedbir için doktor gözetiminde Cipro ve Pürinol kullandım. 10 gün evvel idrarıma çıktığımda bir anda kan işemeye başladım.Rengi kırmızı-bordo arası temiz olmayan bir idrar geldi ve akabinde idrar yolumda yanma ve sancı başladı..İdrar kültürü vermem için ilacı kestik,ondan sonra çişimi yaparken zorlanmaya başladım,damla damla ve ip gibi geliyordu.Ayrıca iç çamaşırıma kanlı bir akıntı geliyordu.Tekrar hastaneye gittim,idrar kültürü temiz çıktıTavanic,tetradox,biteral verdiler,doktor üretrit geçirdiğimi söyledi.Ayrıca 2 gün arayla PVR çekildi ilk gittiğimde 300cc,sonra 80 cc ölçüldü.
Şu anda ne yapmamı önerirsiniz,böbreğim tek olduğu için korkuyorum.
İyi çalışmalar dilerim.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Çok uzun yazdığınız için mecburen kısalttım.
Bu kadar böbrek anomalisinde bunların olması normaldir. Kanama ve iltihap her zaman olabilir. Çünkü zemin hazırdır. Benim diyeceğim şikayetiniz oldukça doktorunuza gidip tedavi olmanız. Başka da yapacak bir şey yoktur. Tedavinize devam edin.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,733 soru

84,757 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma perhiz penis boyu epididimit prostatit spermiyogram ağrı ereksiyon cinsel perhiz idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi peyronie prostat prostatit iltihabı üroloji peniste eğrilik prostat iltihabı meni testis torsiyonu testis ağrisi testosteron yanma hissi penis zedelenmesi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis eğriliği mesane sabah ereksiyonu penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu peniste uzerinde damar belirginleşmesi peniste zorlama zevk alamamak sertleşmeme damar masturbasyon travma doppler ultrason penis ucu sık idrara çıkma şişlik peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis hidrosel sünnet testis torbası sarkması testis sarkması sinir hasarı penis kırılması böbrek taşı doppler teşekkür yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra porno-mastürbasyon sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi kızarıklık siğil akıntı peniste sızlama sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu testis kanseri rüyalanma genital perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı hassaslık
...