Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

17 gösterim
Ali hocam merhaba. yaklaşık 6 yıl önce varikosel ameliyatı olmuştum. ve her 6 ay da bir sperm analizi vermiştim. sonuçlar şu şekilde:
Sayı: 14.400.000 35-60 milyon sperm
toplam: 43.200.000 > 100 milyon sperm
morfoloji: tüm değerler normal sınırlarda yalnız, oval baş ve küçük başlı değerler. tam sınırda.
Hareketli: 40 50-75
Yavaş hareketli: 30 10-30
Durgun: 30 10-30
fertilite indeksi < %40 > 40
Spermazoid kümeleri ile 4-6 lökosit görüldü.
Hocam spermde referans değerler. 20 milyon üstü normal diyordu eskiden.
şimdi ise 35- 60 üstü normal diyor. Anlayamadım???
Aglütinasyon hiç çıkmamıştı, bugün çıktı. Şimdi aglütinasyon var diye aşılamamı yapılması gerekiyor. ilaçla tadavisi yok mudur. Saygılarımla.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Laboratuvarların standartları değişiktir. Bazısınki 20 milyon bazısı 35-60 milyon üzeridir.
Onun için burada yazarken normal değerleride yazın diyorum.
Aglitünasyonun bir sebebide iltihaptır. Sizin tahlilde iltihap görüldüğü için biraz antibiyotik kullanmanızda fayda var.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,745 soru

84,761 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma penis boyu perhiz epididimit prostatit spermiyogram ağrı ereksiyon cinsel perhiz idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi peyronie prostat prostatit iltihabı üroloji peniste eğrilik prostat iltihabı meni testis torsiyonu testis ağrisi testosteron yanma hissi penis zedelenmesi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis eğriliği mesane sabah ereksiyonu penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu peniste uzerinde damar belirginleşmesi peniste zorlama zevk alamamak sertleşmeme damar masturbasyon travma doppler ultrason penis ucu sık idrara çıkma şişlik peniste morarma enfeksiyon tahriş sağ testis hidrosel sünnet testis torbası sarkması testis sarkması sinir hasarı penis kırılması böbrek taşı doppler teşekkür yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra porno-mastürbasyon sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi kızarıklık siğil akıntı peniste sızlama sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu testis kanseri rüyalanma genital perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı hassaslık
...