Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

219 gösterim
Hocam, bir kaç sorum olacaktı, 1=. Hidrosel olan birinde veya başlayan birinde, sürekli testiş şişik halde mi plur yoksa sabahtan akşama kadar şişer, iner değişikliği mi olur? 2=. Hocam hidrosel, varikosel veya kist olan bir testis torsiyona sebeb olur mu eğer sebeb oluyorsa nasıl dikkat etmeliyiz günlük hayatta? 3=. Hocam bu saydığım hastalıklar testisi çürütür mü? 4=. Hocam, varikosel olan birinde ameliyat gerekli görülmezse, varikoselin verdiği o sarkıklık insanın normal hayatıni zora sokmaz mı? (ameliyat gerekli görülmediğinde testis sarkıklığı geçmeyecek ona istinaden sordum). Allah razı olsun Hocam. Saygılar...
Memleket, Yaş ve Medeni Durum E/B ----> Yalova-21-B

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 Cevapla

Merhabalar                    
Öncelikle Geçmiş olsun;

1- Hidroselde şişlik devamlıdır. Ama fıtıkla birlikte olursa sıvı fıtık deliğinden karına geçer ve şişlik inmiş olur.
2- Çok nadiren torsiyona neden olabilir. Günlük hayatta ağır kaldırmayın, çok ayakta durmayın. Ama torsiyon olacaksa çok defa zaten olur. Yapacak bir şey yoktur.
3- Torsiyon acil ameliyat edilmezse testis çürür. Diğer hastalıklar testisi çürtümezsede fonksiyonunu bozar.
4- Testis sarkmasının bir mahsuru yoktur. Mahsuru şudur ki kişiyi takıntıya sürer. Sarkan testis torbasıdır. testis değildir. Bir mahsuru yoktur.

Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.                    
"ALLAH RAZI OLSUN" demeniz benim için yeterlidir.

YAZILARIM ve MAKALELERİM                     
Sevgili hasta ve okuyucularım Merhabalar;                    
Önemli bulduğum konuları sizler için bir araya topladım.                     
Bu yazılar benim tecrübe ve bilgilerim sonucu yazılmış, siz hastalarımın bilgisine sunulmuştur.

https://www.dralihatay.com/makaleler.html

Ayıca bu adresten çok faydalanacağınız kitaplarıma da ulaşabilirsiniz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

87,314 soru

87,332 cevap

En popüler etiketler

varikosel sertleşme kaybı mastürbasyon ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi sertleşme sorunu penis ağrısı testis ağrısı perhiz sperm testi peniste hissizlik epididimit penis boyu prostatit sperm ağrı erken boşalma sık mastürbasyon sertleşme spermiyogram idrar ereksiyon cinsel perhiz cinsel isteksizlik venöz kaçak boşalma üroloji penis zedelenmesi testosteron varikosel ameliyati sonrasi peyronie prostat peniste eğrilik prostatit iltihabı meni testis torsiyonu penis eğriliği prostat iltihabı testis ağrisi yanma hissi mezi idrara sık çıkma spermde gariplik sabah ereksiyonu kronik prostatit mesane doppler ultrason ameliyat kasık ağrısı peniste morarma peniste zorlama zevk alamamak penis boyu problemi bel soğukluğu peniste uzerinde damar belirginleşmesi damar sertleşmeme orşit travma sağ testis penis ucu sık idrara çıkma şişlik sünnet enfeksiyon idrar sıklığı penis kırılması hidrosel isteksizlik masturbasyon porno-mastürbasyon testis sarkması sinir hasarı tahriş peniste sızlama testis torbası sarkması testis kanseri kızarıklık teşekkür kist yardımınıza ihtiyacım var böbrek taşı epididimoorşit hassaslık doppler penis ucu hassasiyeti tam sertleşmeme peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi travmatik mastürbasyon sendromu epididim kisti rüyalanma istibra sol testis ağrı prostat iltihabi sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi aşırı aktif mesane teşekkür cevabı
...