Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

74 gösterim
Doktor bey merhaba , ben 28 yaşındayım bekarım bugün mastürbasyon yaparken biraz kendimi fazla kaptırmışım ortalama 3 saat sürdü mastürbasyon arada bir mola veriyorum mesela boşalmıyorum sadece okşuyorum duşa girip çıktığımda ağrı oldu ve penis üzerinde kızarıklık var derisinde acaba endişelenmem gereken bir durum var mıdır ?

Bu şekil de mastürbasyon yapmanın penise ne gibi bir zararı olabilir ben internette araştırdım uzun süren ereksiyon penis kaybına kadar gidebilirmiş fakat benim arada bir indiği oluyor yani sürekli aralıksız ereksiyon halinde değildi.
Memleket, Yaş ve Medeni Durum E/B ----> 28 - Bartuğ

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 Cevapla

Merhabalar                    
Öncelikle Geçmiş olsun;

Sık, uzun süreli, zorlayıcı mastürbasyonlardan ve cinsel ilişkilerden, travma, sürtünme ve darbelerden sonra  kaslar görev yapamaz hale gelebilir. Kaslar gevşer, damarlar belirgin hale gelir, kılcal damarlar çıkar,  penis kök gövde ve baş kısmında tahriş olur ve sertleşme ve isteksizlik  sorunları yaşayabilirsiniz.  Sık ve zorlayıcı mastürbasyonun Penisteki 2 olumsuz etkisi şunlardır; 

1- Fiziksel etki: Kaslarda, sinir veya damarlarda tahriş, ödem veya zedelenme ve yara olma ihtimali vardır. Peniste şişlik olur. Bunlar fiziksel rahatsızlıklardır. En belirgin etkisi Peniste eğrilikler, penis şekil bozukluğu, penisin kum saati şeklinde olması, tahriş, zedelenme, damarlanma, ödem ve travma yapabilir.

2- Erken boşalma, sertleşme sorunları, his kaybı gibi cinsel sorunlar. Masturbasyona 2 ay ara verin. Bu süre içinde penise ve testise el vurmayın. Çünkü bunlar cinsel uyarana neden olur. Porno ve cinsel uyarana davetiye çıkaran her şeyden uzak durun. Elinize, gözünüze sahip olun, kötü düşünceleri zihninizden atın. İnanç ve iradenizi kullanın. Bu sürede size bal, fındık, fıstık v.s gibi enerji verecek yiyecek ve içeceklerden uzak durum. Açlığı tercih edin. Perhizi nasıl yapacağınıza dair bilgiyi alttaki linkten perhiz konusunu okuyun. Buna rağmen dayanamayıp masturbasyon yaparsanız perhizi bozduğunuz tarihten itibaren 2 ay daha penisi istirahate sevk edin ve geçmesini bekleyin. Şikayetleriniz büyük ihtimalle geçecektir.  Geçmediyse veya düzelecek gibiyse 1 ay daha süreyi uzatın, 3 aya tamamlayın. Büyük ihtimalle iyileşecektir. İyileşme %95 olur %5 başka sebeplerden dolayı iyileşmeyebilir. İyileşme olmazsa başka sebeplerin araştırılması için bir uroloji uzmanına muayene olun. Perhizden sonra masturbasyonun olumsuz etkisinden kurtulmak için Mastürbasyonu düzene sokun. Haftada bir zorlamadan kayganlaştırıcı kullanarak masturbasyon yapın. Bunun zararı yoktur. Bu ayarda devam edin. Alttaki linkten "Dr. Ali Hatay Perhiz" konusunu mutlaka okuyun. Çok faydasını göreceksiniz. 

Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.                    
"ALLAH RAZI OLSUN" demeniz benim için yeterlidir.
YAZILARIM ve MAKALELERİM
                     
Sevgili hasta ve okuyucularım Merhabalar;                    
Önemli bulduğum konuları sizler için bir araya topladım.                     
Bu yazılar benim tecrübe ve bilgilerim sonucu yazılmış, siz hastalarımın bilgisine sunulmuştur.

https://www.dralihatay.com/makaleler.html
Ayıca bu adresten çok faydalanacağınız kitaplarıma da ulaşabilirsiniz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

...