Yeni Hasta Odası sistemimize hoşgeldiniz. Dün sorulan sorular aynı şekilde "Sorular" bağlantısında bulunmaktadır. Listeden sorunuzu bulabilirsiniz.

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza her gün saat 13-14 de cevap yazacağım.

Her gün için bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce "soruma cevap geldi mi gelmedi mi?" diye siteye girmenize gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.

35 gösterim
Doktor bey merhaba,ben büyük ve küçük abdestimi yaparken kan geldi.sonra acıma oldu.bir sorun olur mu? Tanrı size uzun ömürler versin..
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image Öncelikle Geçmiş olsun;
Güzel kardeş iki hususa dikkatini çekip sorunuza geçeceğim.
1- "Küçük abdest" "Büyük abdest" yerine büyük tuvalet veya küçük tuvalet kelimesini kullanalım. Küçük su, büyük su, idrar yapma, küçük idrar, büyük idrar veya kısaca abdest bozma da olabilir. Ama abdest gibi dini bir terimi süfli bir kelime için kullanmamalıyız. Osmanlıca Def-i hacet deseniz yeterli. Yani hacet giderme. Alınmayın şahsınızda herkese yazıyorum. Çok kimse bilmeden böyle kullanıyor. Türkçemize sahip çıkalım ve onu koruyalım.
2- Allah yerine [ Tanrı ] kelimesini kullanmayın. Çünkü Allah özel isim tanrı genel isimdir. Tanrı gök tanrısı, yer tanrısı veya kızıl derilerin manitu dediği tanrı olur. Ama Allah olmaz. Bunlar inanç konularıdır. Sizin için önemli değildir ama benim için önemlidir. çÜnkü uzun ömürü Allahtan değil tanrıdan istemişsiniz. Yani olmayacak iş.
Diğer husus uzun ömürden ziyade hayrılı (Faydalı) ömür daha iyi olur.
Dua ederken tanrı değil Allahtan isteyin.
Şimdi gelelim sorunuza;
Büyük tuvalletn kan gelmesi basur dediğimiz hemoroit, fissür dediğimiz yara ve çatlaklardan olur. Bir genel cerrahi uzmanına görünmelisiniz. İdrardan kan gelmesi taş, kum, iltihap, tümörden olur.
her ikisinden aynı zamanda gelmişe kan veya damar hastalığı, kullandığınız bir ilaç düşünülür.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (118.000 Soru-Cevap)

84,776 soru

84,786 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu penis ağrısı peniste hissizlik sperm sperm testi sertleşme sık mastürbasyon erken boşalma penis boyu perhiz epididimit prostatit spermiyogram ağrı ereksiyon cinsel perhiz idrar cinsel isteksizlik boşalma venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi peyronie prostat prostatit iltihabı üroloji peniste eğrilik prostat iltihabı meni testis torsiyonu testis ağrisi testosteron penis zedelenmesi yanma hissi spermde gariplik idrara sık çıkma kronik prostatit mezi penis eğriliği mesane sabah ereksiyonu penis boyu problemi kasık ağrısı bel soğukluğu peniste zorlama peniste uzerinde damar belirginleşmesi zevk alamamak sertleşmeme damar masturbasyon travma doppler ultrason penis ucu sık idrara çıkma şişlik peniste morarma enfeksiyon tahriş testis torbası sarkması sağ testis hidrosel sünnet testis sarkması sinir hasarı penis kırılması böbrek taşı doppler teşekkür porno-mastürbasyon yardımınıza ihtiyacım var travmatik mastürbasyon sendromu istibra sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi teşekkür cevabı peniste şişlik penis ucu ağri ve yanmasi testis kanseri hassaslık rüyalanma kızarıklık siğil akıntı peniste sızlama sol testis ağrı prostat iltihabi test sonucu genital perhiz travma aşırı aktif mesane sari parcaciklar lütfen yardım ediniz hidrosel ameliyatı sonrasi testislerde ağrı
...